A következő címkéjű bejegyzések mutatása: scrapbook. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: scrapbook. Összes bejegyzés megjelenítése

3.02.2015

few moments from our life right now

Things are crazy right now. I totally lost all my mojo and interest...... for everything :)
ok I know I'll be fine and trying to find my way! 
So today I am starting to make something pretty and great! I promisse! 
Hope this day will be productive! 
Till then I bring you some new pics from the last few days.
Yesterday we had a fun and great time with Mia and have a few great photoshot of her!
It will be in a traditional project - she will be 5 soon. Really soon!

Fogalmam nincs miért kell ennyi lejtőnek lenni egy ember napjaiban, miért kell vele ennyiszer megküzdeni.
Na jó, azért nem ennyire vészes a helyzet, ma kirángatom magam, így visszatértem ide is. 
(ki tudja meddig :))
Tegnap sikerült Miáról lőnöm pár jó képet, persze nem profik, de nekem nagyon tetszenek, és mint ahogy a kisasszony ki is jelentette, készítsek belőle egy albumot! Vettem főnök, igyekszem :)
Ebben a hónapban 5 éves lesz a drágám, naná, hogy megörökítem neki!
Szóval ma tervezek, és punk-tum :)

Szép napot Nektek ( ha jár erre valaki ) ;)




new digi page from me :)






1.09.2015

{winter story} new traditonal page

I don't know what happened but I feel I need to make a page all the time! So here is my newest one with a photo from November. This is our family. But just {simple}.

Fogalmam nincs mi történt, de folyton úgy érzem, csinálnom kell egy újabb oldalt. Most, hogy csak Dalival vagyok itthon kettesben, időm engedte, így elkészült ez a családi oldal, egy novemberben készült fényképpel :)



7.24.2012

TOP 5 {WITL} - top 5 memories of this year's week in the life

yesterday I recived my new pack from sodalicious shop so I knew I need to make ANYTHING from it! So here is my newest mini album using lots of washi, acrylic, rub ons and the amazing papers from ILS and sodalicious and of course some stamps from Swissgirldesigns.

ty so much for Anna-Maria for the inspiration! I have the new online workshop from Annia, Nulka and Jasz and I need to say they are amazing! ;) love love them so much! 


tegnap megkaptam a legújabb csomagomat, és tudtam azonnal, hogy valamit kell alkossak belőle! hát ez sült ki :)

TOP 5 - { WITL } week in the life









have a wonderful day!
Di

7.16.2012

best friends | traditional scrapbook | sketch01 by Nulka

Hi it is me again;)

Today I made a new traditional page!
This is my very very first page with a sketch!
Yes I have some but in digi :)
So I would like to show you my very first sketch baby ;)
ah this was the sketch by nulka ( she is really talented isn't she? ) she is gorgeous!


ismét jelentkezem :D ma készítettem egy oldalt, már régóta szerettem volna kipróbálni, ugyanis ma először hagyományosban sablon alapján dolgoztam! nem mondom, hogy a kedvencem lesz, de nagyon élveztem minden percét :) valószínűleg azért majd még készítek párat ;)
a sablon nulka érdeme :)


and here is my page:






have a wonderful rest of the day!!
hugs

7.13.2012

family | art | 2 new traditional scrapbook pages

yesterday here was my best scrapbook friend Janka and we had a lot of fun :D
we made some traditional scrapbook pages and projects;)

here are mine

2 napig nálunk vendégeskedett Janka, iszonyú jó volt, sokat dumcsiztunk, alkottunk, hoztam is az eredményt, íme két hagyományos oldalam:






and an other one:

family






have a wonderful day!!
Di

6.22.2012

art | love | canvas - traditional again

Hi :)

Today I had a little time again and made my newest canvas :)
It will be on my wall;) 
with lots of white of corse and a piece of shine;)

Sziasztok!

Ma ismét volt egy kis időm alkotni, nomeg kedvem is, így született ez a legújabb vásznam, 
ami majd a falat fogja díszíteni!
Természetesen ma is sok fehéret és egy kis csillogást csempésztem bele... :)







have a wonderful weekend!!

kellemes hétvégét Nektek ;)

hugs
Di